[FOTO GALERIJA]_Uručak: „Igra“

15.05.2023

Image for [FOTO GALERIJA]_Uručak: „Igra“

Pozdravimo dašak ugođaja s otvorenja izložbe Uručak: “Igra”, održanog 11.5.2023. u galeriji kluba Kocka. 

Pod pseudonimom Uručak, Miljenko Dujić stvara predmete od gline koji osim estetske (ukrasne) funkcije, imaju i onu uporabnu, a neki od njih su namijenjeni zabavi i igri.

Izložbu je u neformalnom tonu otvorila povjesničarka umjetnosti i voditeljica Kockine galerije, Katarina Duplančić, a zatim je autor kratko predstavio svoj put od samih začetaka i inicijalnih iskri interesa za keramiku pa do razvoja same izložbe. Razdragani posjetitelji dobili su priliku da se i sami na licu mjesta okušaju u oblikovanju gline, kao i ključne informacije o radionicama i načinima uključivanja u čudesni svijet keramike.

Foto dokumentaciju otvorenja izradila je Petra Kakić.

Sljedeća izložba u Kockinoj galeriji već je iza kantuna, a donosi je ekipa iz Queeranarchive, vidimo se  opet!


Povezani članci

ʙᴇsᴘʟᴀᴛɴᴏ ᴋᴏʀɪšᴛᴇɴᴊᴇ ᴘʀᴏsᴛᴏʀᴀ ᴋɴᴊɪžɴɪᴄᴇ ᴏᴘᴇɴʙᴏx ɪ ɢᴀʟᴇʀɪᴊᴇ ᴋʟᴜʙᴀ ᴋᴏᴄᴋᴀ ᴜ ᴅᴏᴍᴜ ᴍʟᴀᴅɪʜ
18.08.2022

ʙᴇsᴘʟᴀᴛɴᴏ ᴋᴏʀɪšᴛᴇɴᴊᴇ ᴘʀᴏsᴛᴏʀᴀ ᴋɴᴊɪžɴɪᴄᴇ ᴏᴘᴇɴʙᴏx ɪ ɢᴀʟᴇʀɪᴊᴇ ᴋʟᴜʙᴀ ᴋᴏᴄᴋᴀ ᴜ ᴅᴏᴍᴜ ᴍʟᴀᴅɪʜ

Prostor knjižnice OpenBox i galerije kluba Kocka trenutno se redovito ili povremeno koriste kao prostor za učenje, čitanje, izložbe, performanse, radionice, predavanja, predstavljanja i intervjue umjetnika, književne večeri, druženje za mlade uz društvene igre, tribine, debate i sajmove rabljenih stvari. Udruga Aktivist poziva pojedince, neformalne inicijative, studente, umjetnike i organizacije…

Izložba_Uručak:
11.05.2023

Izložba_Uručak: "Igra"

Zavirite u dio postava izložbe “Igra” koju Uručak otvara u četvrtak 11.5.2023. u 19h u galeriji kluba Kocka Na otvorenju ćete moći i sami sudjelovati u stvaranju novih djela, upoznati se s autorom i njegovom pričom te nazdraviti u dobrom društvu. Očekujemo vas! Link za događaj je tu: https://www.facebook.com/events/1621953948227965…

Showcase: Bresho, Lgnj, Samsa
08.10.2022

Showcase: Bresho, Lgnj, Samsa

U subotu 8.10. se od 20 do 22h družimo u Kockinoj galeriji na združenom showcaseu (nije baš konvencionalna izložba) kojim će nam se predstaviti Bresho, Lgnj i Samsa.Bit će ilustracija, printeva, majica, torbi, projekcija, a i sami ćete moći sudjelovati u procesu nastanka novih radova te se počastiti nekima od…