Kukičaranje - radionica i izložba

24.05.2023

Image for Kukičaranje - radionica i izložba

Kockina galerija će 12. i 13. lipnja ugostiti Kukičarobnice, koje će predstaviti svoje radove i održati besplatnu radionicu kukičanja.

Bakini kvadratići poznatiji pod nazivom “granny squares” spadaju u jednu od najpopularnijih tehnika kukičanja i odličan način za iskorištavanje ostataka prediva. Na radionici će se učiti osnovne petlje potrebne za izradu jednog klasičnog kvadrata od središta prema van, umetanje boja i spajanje više kvadratića, što Vam na posljetku daje temelje za izradu raznoraznih predmeta. Izrada klasičnog bakinog kvadratića ne zahtjeva puno vremena ni za početnike ni one “s dvije lijeve ruke”, potrebno je samo malo inspiracije, motivacije i dobre volje! 🙂

Uz radionicu ćete imati priliku vidjeti radove Kukičarobnica koji ilustriraju kreativnu i raznovrsnu primjenu bakinih kvadratića u modi i uređenju doma.

𝗢 𝗔𝗨𝗧𝗢𝗥𝗜𝗖𝗔𝗠𝗔:

Pod nazivom “Kukičaranje” krije se suradnja triju Kukičarobnica sa svojim brandovima (Volareva, Pletela i Kali’s), a nastala je početkom ove godine sa željom oživljavanja interesa za kukičanje i kukičane proizvode kroz njihovu raznovrsnu primjenu u svakodnevici, ali i mogućnosti izražavanja stilova kroz kukičanu odjeću i modne dodatke.

𝗣𝗥𝗜𝗝𝗔𝗩𝗔 𝗭𝗔 𝗦𝗨𝗗𝗝𝗘𝗟𝗢𝗩𝗔𝗡𝗝𝗘:

Zbog ograničenog broja sudionika, na radionicu je potrebno prijaviti se na mail kaliscrochet@gmail.com

𝗢𝗥𝗚𝗔𝗡𝗜𝗭𝗔𝗖𝗜𝗝𝗔:
Udruga Aktivist

𝗩𝗢𝗗𝗜𝗧𝗘𝗟𝗝𝗜𝗖𝗔 𝗚𝗔𝗟𝗘𝗥𝗜𝗝𝗘:
Katarina Duplančić, mag.educ.art.hist.

𝗭𝗔𝗛𝗩𝗔𝗟𝗘:
Koalicija udruga mladih, Multimedijalni kulturni centar

Rad udruge Aktivist podržava Zaklada Kultura nova.

FACEBOOK DOGAĐANJE:
https://web.facebook.com/events/950449762842219/


Povezani članci

BAZÂR 10/23
06.10.2023

BAZÂR 10/23

Bazar (ex-buvljak) je vaše mjesto za razmjenu korištenih i još uvijek korisnih i lijepih stvari! Cilj Bazara je potaknuti nas na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta.Umjesto da stvaramo velike količine otpada, predmeti koji nama više ne trebaju će pronaći novi dom: naše smeće je nečije blago. Dobrodošli ste svi: mladi,…

POSTSEZONSKI BAZAR
17.09.2023

POSTSEZONSKI BAZAR

Bazar (ex-buvljak) je vaše mjesto za razmjenu korištenih i još uvijek korisnih i lijepih stvari! Cilj Bazara je potaknuti nas na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta.Umjesto da stvaramo velike količine otpada, predmeti koji nama više ne trebaju će pronaći novi dom: naše smeće je nečije blago. Dobrodošli ste svi: mladi,…

BAZAR
25.08.2023

BAZAR

Cilj bazara je potaknuti naše sugrađane na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta (umjesto da stvaramo velike količine otpada, predmeti koji nama više ne trebaju pronaći će novi dom i novi život jer – vaše smeće je nekome blago). Dobrodošli su svi: mladi, stari, djeca, životinje, susjedi i stranci! Na Aktivistovom…

AKTIVISTOV BAZAR @Trilj Eko Festival
20.07.2023

AKTIVISTOV BAZAR @Trilj Eko Festival

Od 14. do 16. srpnja u gradu na Cetini održan je prvi trodnevni Trilj Eko Festival. Ova, po svemu sudeći posebna manifestacija, koja je planirana i provedena na principu uključivanja dionika s područja obrazovanja, znanosti i umjetnosti, odnosno od istraživača i edukatora, preko djece i aktivista do zaljubljenika u ekologiju…

Foto izložba: Film is not dead!
24.07.2023

Foto izložba: Film is not dead!

U ponedjeljak 24.7.2023. s početkom u 20sati otvara se grupna izložba fotografije “Film is not dead!”, a osnovna ideja izložbe je prikazati kako je film još uvijek aktualan. Dio ljudi misli kako je film zastarjela tehnologija i ne vide smisao snimanja na filmu otkad postoji digitalna fotografija.U samom početku digitalne…

AKTIVISTOV BAZAR
11.07.2023

AKTIVISTOV BAZAR

Tražili smo vaše ideje za preimenovanje našeg najpopularnijeg događaja, a sad u organizaciji udruge Aktivist stiže još jedno izdanje b̵u̵v̵l̵j̵a̵k̵a̵ BAZARA!Na Aktivistovom BAZARU ćete pronaći literaturu, odjeću, ukrase, elektroniku, poklone i svakakva iznenađenja.Cilj bazara je potaknuti naše sugrađane na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta (umjesto da stvaramo velike količine otpada,…