Izvještaj: Baje i guje - Bresho, Lgnj, Samsa

18.10.2022

Image for Izvještaj: Baje i guje - Bresho, Lgnj, Samsa

U subotu, 8.10.2022. održano je predavanje i združeni showcase na temu životinjskog svijeta koji nas okružuje.
Iva Čupić (Samsa) nas je uvela u dan izvrsnim edukativnim predavanjem o autohtonim vrstama gmazova i paukova koji često u ljudi izazivaju strah i paniku, sa ciljem zbližavanja, upoznavanja i poštivanja tih vrsta.

Nakon radionice i druženja sa životinjama, imali smo priliku vidjeti i radove koje su predstavili Bresho i Lgnj.

Dojmovi izlagača i posjetitelja:

“Odlično mi je bilo u Splitu, hvala udruzi Aktivist na pozivu i svima koji su došli na predavanje!” – Samsa

“Top experience 100/10” – Bresho

“Hvala Kati i udruzi Aktivist na pozivu! Hvala svima koji su došli, bilo je sjajno i vidimo se opet na druženju u Kocki” – Lgnj

“Bilo je super! Izlagači su svi vrlo zanimljivi i ljubazni. Baš mi se svidilo i nadam se da će biti još ovakvih događanja!” 😊 – Rita


Povezani članci

BAZÂR 10/23
06.10.2023

BAZÂR 10/23

Bazar (ex-buvljak) je vaše mjesto za razmjenu korištenih i još uvijek korisnih i lijepih stvari! Cilj Bazara je potaknuti nas na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta.Umjesto da stvaramo velike količine otpada, predmeti koji nama više ne trebaju će pronaći novi dom: naše smeće je nečije blago. Dobrodošli ste svi: mladi,…

POSTSEZONSKI BAZAR
17.09.2023

POSTSEZONSKI BAZAR

Bazar (ex-buvljak) je vaše mjesto za razmjenu korištenih i još uvijek korisnih i lijepih stvari! Cilj Bazara je potaknuti nas na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta.Umjesto da stvaramo velike količine otpada, predmeti koji nama više ne trebaju će pronaći novi dom: naše smeće je nečije blago. Dobrodošli ste svi: mladi,…

BAZAR
25.08.2023

BAZAR

Cilj bazara je potaknuti naše sugrađane na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta (umjesto da stvaramo velike količine otpada, predmeti koji nama više ne trebaju pronaći će novi dom i novi život jer – vaše smeće je nekome blago). Dobrodošli su svi: mladi, stari, djeca, životinje, susjedi i stranci! Na Aktivistovom…

AKTIVISTOV BAZAR @Trilj Eko Festival
20.07.2023

AKTIVISTOV BAZAR @Trilj Eko Festival

Od 14. do 16. srpnja u gradu na Cetini održan je prvi trodnevni Trilj Eko Festival. Ova, po svemu sudeći posebna manifestacija, koja je planirana i provedena na principu uključivanja dionika s područja obrazovanja, znanosti i umjetnosti, odnosno od istraživača i edukatora, preko djece i aktivista do zaljubljenika u ekologiju…

Foto izložba: Film is not dead!
24.07.2023

Foto izložba: Film is not dead!

U ponedjeljak 24.7.2023. s početkom u 20sati otvara se grupna izložba fotografije “Film is not dead!”, a osnovna ideja izložbe je prikazati kako je film još uvijek aktualan. Dio ljudi misli kako je film zastarjela tehnologija i ne vide smisao snimanja na filmu otkad postoji digitalna fotografija.U samom početku digitalne…

AKTIVISTOV BAZAR
11.07.2023

AKTIVISTOV BAZAR

Tražili smo vaše ideje za preimenovanje našeg najpopularnijeg događaja, a sad u organizaciji udruge Aktivist stiže još jedno izdanje b̵u̵v̵l̵j̵a̵k̵a̵ BAZARA!Na Aktivistovom BAZARU ćete pronaći literaturu, odjeću, ukrase, elektroniku, poklone i svakakva iznenađenja.Cilj bazara je potaknuti naše sugrađane na solidarnost i ponovnu upotrebu predmeta (umjesto da stvaramo velike količine otpada,…